Najważniejsze informacje


Część rzeczy na Gdakonie moze odbiegać od tego, co znasz z innych konwentów furry. Tutaj właśnie postaramy się je wypisać, aby nie było żadnych niedomówień ;)

Jeżeli zadane kwestie nie są wyjaśnione na tej stronie, prosimy o przejrzenie stronom na pasku po lewej ;)


Zasady rezerwacji miejsc w pokojach


Aby mieć możliwość zajęcia miejsca w pokoju w hotelu, należy skorzystać z modułu na stronie WWW. Aby to jednak było możliwe, należy wcześniej wpłacić na zadane konto fundacji min. 100zł oraz posiadać aktywowane konto użytkownika.

Aby wpłata została zaksięgowana natychmiastowo, udostępniony będzie system przelewów poprzez serwis Transferuj.pl. W przypadku, gdy uczestnik zdecyduje się na wpłatę poprzez konto bankowe, organizatorzy mogą zaksięgować tę wpłatę wcześniej - należy jednak okazać potwierdzenie przelewu bądź też przekazu pocztowego wystawione przez bank.

W tytule przelewu należy podać nick oraz numer widoczny w panelu uczestnika celem jednoznacznej identyfikacji. Można wykonać jeden przelew w imieniu kilku uczestników, jednak należy to wcześniej uzgodnić z organizatorem.

Rejestracja uczestników rozpocznie się 1 września o godzinie 16:00

Dane fundacji do przelewu:

Fundacja Cogitavi
ul. Gen. T. Kutrzeby 2B/18, 66-470 Kostrzyn nad Odrą
29 2030 0045 1110 0000 0390 0050 (BGŻ S.A.)

 

Rejestracja po przybyciu na teren konwentu


Gdy uczestnik dotrze na teren konwentu w trakcie jego trwania, musi on zostać zarejestrowany - tj. dane z jego dowodu osobistego/paszportu zostaną porównane z tymi, które zostały przez niego wpisane w systemie. Dodatkowo każdy uczestnik - obowiazkowo - będzie musiał wypełnić formularz dostarczony przez hotel, niezależnie od tego czy ma on zagwarantowany nocleg czy nie. Jest to związane z możliwością pobytu na jego teranie.

W tym czasie uczestnik otrzyma identyfikator, ewentualne upominki oraz będzie mógł zostawić przedmiot na loterię fantową.

 

Obrazki na identyfikatory


Każdy uczestnik otrzyma swój unikalny identyfikator. Jest on dwustronny - na jego przedniej stronie zostanie umieszczony awatar wysłany w panelu użytkownika, jego nick, oraz kraj i języki którymi się posługuje. Ta część jest przeznaczona dla uczestników, ab mogli oni zoabczyć, z kim rozmawiają i ew. odnaleźć się w tłumie.

Minimalną rozdzielczością takiego avatara jest 600x600px - gwarantuje to, ze obraz nie będzie rozmyty. Pliki PNG (z przeźroczystością) są akceptowane, jednak pod spód będzie podłożone tematyczne tło.

W przypadku braku wysłania obrazka na czas (do 15 lutego) zostanie wydrukowany domyślny - po to, aby nie było białej plamy ;)

Druga strona natomiast przeznaczona jest dla organizatorów - zawiera ona wybrane przez użytkownika opcje (takie jak nocleg w hotelu, wykupiony catering, oraz unikalny kod QR). Taką stronę posiada tylko jeden (główny) identyfikator, który należy mieć zawsze przy sobie! Organizatorzy nie omieszkają sprawdzać ich od czasu do czasu - jest to spowodowane tym, że organizatorzy wynajmuja cały hotel tylko dla celów konwentowych, i nie zawsze da się upilnować tego, czy wejdą tam osoby postronne.

Kolejne identyfikatory są wyłącznie dla ozdoby, najczęściej uzywane jako dodatkowe badge dla fursuiterów. Dodatkowo do każdego badge zostanie dołączona smycz oraz dodatkowa kieszeń na kartę dostępową do pokoju.

 

Autobus


Tradycyjnie już i na tym Gdakonie na fursuitwalk będzie można dojechać specjalnie wynajętym autobusem. Należy jednak mieć się na baczności, albowiem odjeżdża on punktualnie! Chcemy uniknąć po prostu opóźnień spowodowanych oczekiwaniem na jednego uczestnika.

Dlatego też o godzinie, o której rozpoczyna się fursuitwalk należy już go mieć na sobie i zebrać się przed hotelem, gdzie organizatorzy odprowadzą uczestników na pobliski przystanek, skąd odbędzie się odjazd.

 

Rezygnacja z uczestnictwa


Na wypadek sytuacji, w której zarejestrowany uczestnik nie będzie w stanie uczestniczyć w konwencie, bądź też dobrowolnie z niego zrezygnuje (a mamy szczerą nadzieję, że tak się nie stanie), można skontaktować się z organizatorem celem przepisania wpłaconych środków innej osobie.

Z przyczyn technicznych, zwrot wpłaconych środków na konto fundacji nie jest możliwy, dlatego też w takich sytacjach można uzgodnić ten fakt z innym uczestnikiem, a następnie powiadomić organizatora.